آیا کودک می تواند با سوراخی در قلب خود زنده بماند؟

تحقیقات می گوید تقریباً 1 of از تمام تولدهای زنده در یک سال به طور چشمگیری دچار نقص مادرزادی قلب (CHD) شده اند. یکی از شایع ترین بیماری های قلبی عروقی در نوزادان ، نقص سپتوم بطنی (VSD) یا اغلب به عنوان سوراخ در قلب شناخته می شود. با توجه به این موضوع هشداردهنده ، والدین باید از طریق مشورت در موارد بیماری مادرزادی قلب نگران رشد اندام فرزند خود باشند.

به عنوان والدین ، ​​ممکن است پس از کسب اطلاعات در مورد این بیماری ، به دنبال متخصص قلب اطفال در نزدیکی من باشید. نگران نباشید زیرا مرکز قلب آلمان می تواند از طریق این وبلاگ اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع فوری به شما ارائه دهد و با بهترین متخصص قلب کودکان در دبی پل ارتباطی ایجاد کند.
به

نقص سپتوم بطنی (VSD) یا سوراخ در قلب چیست؟

VSD یا سوراخ در قلب مشکلی در ساختار قلب است که بر جریان طبیعی خون از طریق قلب تأثیر می گذارد. از آنجا که عبور خون باید در جهت درست باشد ، VSD می تواند خون غنی از اکسیژن را با خون فقیر اکسیژن مخلوط کرده و در نتیجه خون غنی از اکسیژن دکتر متخصص قلب در مشهد  به جای خروج از بدن به ریه ها پمپ شود. ممکن است بیش از یک سوراخ وجود داشته باشد و اندازه و موقعیت سوراخ ها نیز ممکن است متفاوت باشد. برخی از عوامل ممکن است بر ایجاد حفره های قلب در نوزادان تأثیر بگذارد ، اما همیشه به این دلیل نیست که مادران در دوران بارداری اشتباه کرده اند. برخی عوامل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

وراثت
اختلالات ژنتیکی مانند سندرم داون
سیگار کشیدن ، نوشیدن یا استفاده از حشیش در دوران بارداری
شرایط پزشکی در مادر ، مانند دیابت و حمله قلبی
داروهای خاص
عفونت ویروسی مانند سرخجه (سرخک آلمانی) در دوران بارداری
آیا کودک می تواند با یک سوراخ در قلب زنده بماند؟

معمولاً کودکان مبتلا به VDS به عنوان بیمار یا ضعیف انگ می خورند ، اما در واقعیت هیچ مرگ و میر اضافی ندارند. یک پزشک از موسسه قلب نبض می گوید شایع ترین نقایص قلبی که آنها مشاهده می کنند ، مانند نقایص شکمی بطنی ، مسائل مهلکی نیستند. موارد زیادی ثبت شده است که VSD می تواند به تنهایی بسته شود. برخی از کودکان مبتلا به VDS نیز نشان می دهند که آنها نیز مانند سایر کودکان سالم هستند و می توانند زندگی طولانی و عادی داشته باشند. با این حال ، برخی از موارد برای کودکان با ناهنجاری های بزرگتر و کسانی که با سایر مشکلات قلبی مرتبط هستند شدیدتر هستند و نیاز به جراحی اصلاحی دارند. بنابراین ، تشخیص زودهنگام می تواند به شما کمک کند تا ببینید آیا این نقص به خودی خود بسته می شود یا نیاز به مراقبت مکرر پزشکی دارد.